سمعک ضد آب

1
1

سمعک های ضد آب چه ویژگی هایی دارند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
1

سمعک ها باید در شرایط محیطی ناجور-همچون شرایط بارانی، عرق کردن، جرم گوش، اسپری مو، ژل مو و رطوبت-کار کنند. همگی این شرایط موجب خراب شدن قطعات الکترونیکی سمعک می شوند. آن قطعاتی بیشتر خراب می شوند که در معرض هوا هستند و آنهایی که دارای قسمت های متحرک هستند. این قطعات شامل اتصالات باتری، مبدل ها، ولوم کنترل ها و سوئیچ ها می باشد. چندین نوآوری باعث ضد آب بودن سمعک و آسیب کمتر ناشی از رطوبت می شوند:
• ساخت آب گریز و ضد آب از همان ابتدا، برای مثال با پوشاندن سوراخ ورودی میکروفون، از ورود آب به داخل میکروفون جلوگیری می شود یا با درزگیری در همان ابتدا امکان عبور اکسیژن به محفظه مخصوص باتری فراهم می شود ولی در عین حال آب اجازه ورود به محفظه در باتری را ندارد.
• غشاهای ضد آب مانع از ورود رطوبت (حتی بخار و دم) و جرم گوش به داخل رسیور می شود ولی عبور امواج صوتی را امکان پذیر می کند.
• پوشش نانویی، پوشش لاکی که حاوی ذرات نانویی است و سطح را به قدری صاف و هموار می کند که آب به جای اینکه بر روی آن پخش شود، به صورت دانه های آب در می آید و این امر موجب می شود که آب از محل اتصالات و ارتباطات، به داخل سمعک وارد نشود.
• ولوم کنترل های خودکار، برنامه ریزی الکتریکی به جای کنترل های پیچی و کنترل های لمسی نیز چون تعداد قطعات متحرک سمعک را کاهش می دهند احتمال نفوذ رطوبت به سمعک را نیز می کاهند.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر جهت مشاوره با متخصصین ما در کلینیک سنجش شنوایی آوانا و یا با شماره 09128959427
تماس حاصل فرمایید.

 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

اسکرول به بالا