تاثیر سمعک در وزوز گوش

0
0

آیا سمعک به وزوز گوش کمک می کند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

بسیاری از افراد کم شنوا، وزوزگوش نیز دارند. اگرچه در بسیاری از موارد با وجود شنوایی طبیعی وزوز شنیده می شود. اغلب تقویت صداهای خارجی توسط سمعک می تواند اثرات ناگوار وزوز، همچون اثرات روان شناختی آن را فرو نشاند. صدای تقویت شده می تواند باعث پوشش جزئی یا حتی کامل وزوز شود، اما نمی توان اینگونه فرض کرد که هر کدام از این موارد، لزوما و حتما رخ خواهد داد، زیرا بطور میانگین، میزان کاهش مشکلات ناشی از وزوز با سمعک خیلی بالا نیست. وقتی وزوز با صداهای فرکانس بالا بهتر پوشش می یابد، تجویز باز سمعک (حالتی که مجرای گوش با سمعک یا قالب بسته نشده باشد)، می تواند شیوه موثری برای فراهم آوردن تقویت جهت بهبودی درک گفتار و پوشش پذیری وزوز باشد. این مسئله نشان داده شده است که آمیزه ای از درمان بازتوانی وزوز، استفاده از سمعک باز در اوقات بیداری و استفاده از دستگاه پوشاننده و مولد نویز(غنی سازی صوتی) واقع در کنار تختخواب و در اوقات خواب می تواند مشکلات وزوز را در بیماران دچار افت شنوایی شیب دار ملایم به نحو بارزی کاهش دهد.

در سمعک های کنونی یک منبع تولید کننده نویز با قابلیت انتخاب و کنترل آن درون سمعک (برنامه وزوز درمانی) وجود دارد و بدین وسیله دیگر نیازی نیست که برای پوشش وزوز، دستگاه جداگانه پوشاننده یا مولد نویز تهیه شود. همچنین با استفاده از سمعک، نویز داخلی سمعک یا تقویت نویز موجود در محیط باعث پوشش وزوز می شود.

وجود وزوز این احتمال را زیاد می کند که فرد سمعک را راحت تر و با تمایل بیشتر بپذیرد. استفاده از سمعک مانعی برای انواع دیگر درمان های وزوز نمی باشد.

برای مطالعه بیشتر، به مطلب”وزوز گوش از چیست”  در لینک زیر مراجعه بفرمایید: (کلیک کنید)


 

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

اسکرول به بالا